BOARDEX'İN HİKAYESİ

BOARDEX'İN HİKAYESİ

Yıllarca süren AR-GE çalışmalarının ardından, Amerika pazarlarından sonra Türkiye ve Avrupa pazarlarına sunulan cam elyaf şilte kaplamalı ilk dış cephe kaplama levhası BOARDEX ile yapılar değer kazanmıştır.

Boardex Levha Özellikleri

BoardeX birçok üstün özelliklere sahip teknolojik bir levhadır. 

Yapısındaki özelliği, su ve neme karşı güçlendirilmiş çekirdeğe sahiptir.

Özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar üretiminde kullanılan dış cephe kaplama levhasıdır.

Üzerindeki cam elyaf şilte kaplamanın, levha çekirdeğine iyice işleyip bütünleşmesiyle, yüksek dayanıma sahip olmaktadır.

Özel çekirdeği sayesinde küf oluşumuna engel olur.

Bağımsız bir laboratuar tarafından ASTM D 3273 ‘e göre test edildiğinde, panel skoru en yüksek not olan 10 puanı almıştır ki, bu laboratuar koşullarında küf üremediği anlamına gelmektedir.

A1 sınıfı yanmaz malzeme olduğundan dolayı yaşam alanlarını yangından korur.

Özel çekirdek bileşeni, yangın esnasında bünyesinde bulundurduğu suyu ortama vererek ortamda ki yangını sönümlendirmeye destek olur.

BoardeX dış cephe sistemi ile inşa edilen duvarların yangın esnasında gösterdiği performans çimento esaslı dış cephe levhalarına göre daha fazladır.

Yüzeyden düşük su emme özelliğine sahip 2 saat sonunda (ağırlıkça) %3 den daha az su emerken, 24 saat sonunda ise ağırlıkça %8’den daha az su emer.

BoardeX in A1 sınıfı yanmaz malzeme olduğu bağımsız bir laboratuar tarafından test edilerek onaylanmıştır.

Bu anlamda dış cephe levhaları içinde ağılıkça en az su emme özelliğine sahiptir. Fakat unutulmamalıdır ki BoardeX su yalıtım malzemesi değildir.

 

Boardex Levha Uygulama Alanları

Dış cephe duvar sistemlerinde,

Her türlü kaplama altında (Metal kaplama, yalı baskı, ahşap kaplama, dekoratif tuğla kaplama gibi)

Havalandırmalı cephe sistemlerinde,

Islak hacimlerde

Şaft duvarı imalatlarında

Tüm saçak altı uygulamalarında,

Seramik Altı Kaplamalarda

BoardeX dış cephe kaplama levhası ile birlikte 6 farklı duvar sistem çözümüne de ulaşabilirsiniz.Bu 6 farklı dış cephe duvar sistemi ile düşük U değerine sahip dış cephe duvarları tasarlanır. EIE verilerine göre binalarda ki ısı kaybının %40’ının dış duvarlardan kaynaklandığı, dolayısı ile binaların tasarımında enerji verimliliği açısından dış duvarlarda ki U değerlerinin düşük olması gereği unutulmamalıdır.

BoardeX ile yapılan dış cephe imalatları, düşük yoğunluklu yalıtım malzemelerinin kullanılmasına olanak sağlar. Aynı zamanda, dış cephenin yalıtılmasında, 25 cm e varan kalınlıkta yalıtım malzemelerinin kullanılmasını sağlar.

BoardeX, sağladığı faydalar ve sergileyeceği üstün performansı sayesinde sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek, tasarım kolaylığı sağlayarak çığır açacak dış cephe kaplama levhasıdır.

Hızlı Teslimat
Saat 16:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Müşteri Hizmetleri
Hafta içi 08:00 ile 18:00 Cumartesi 08:00 ile 15:00 0224 251 72 32
Güvenli Alışveriş
Adres bilgilerinizi kaydedin. Güvenli alışveriş yapın.
Kolay İade
Sitemiz üzerinden ya da bizleri arayarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Kısa sürede iadeniz gerçekleştirilir.