+ Filtreler
Ode Opal P 300 Membran (10 mt)
ODE
Ode Opal P 300 Membran (10 mt)
950 TL
Ode Luna Max P 3000 Membran
ODE
Ode Luna Max P 3000 Membran
700 TL
Ode Opal P 40 Arduazlı Membran 10 mt
ODE
Ode Opal P 40 Arduazlı Membran 10 mt
1100 TL
Ode Luna Max P 3000 Arduazlı Membran 10 mt
ODE
Ode Luna Max P 3000 Arduazlı Membran 10 mt
850 TL
Ode Epikon EP300 Membran
ODE
Ode Epikon EP300 Membran
1200 TL
Ode Epikon EP400-5 Membran Kırmızı
ODE
Ode Epikon EP400-5 Membran Kırmızı
1400 TL
Ode Opal C 200 Membran (15 mt)
ODE
Ode Opal C 200 Membran (15 mt)
925 TL
ODE
Ode LP 1000 P 300 Membran (-10)
400 TL

Su Yalıtım Membranı

Su yalıtım membranı, su sızıntılarını veya hasarını önlemek için bir yüzeye serilen su geçirmez bir malzeme tabakasıdır. Su yalıtım membranları genellikle sıvı uygulanmış veya önceden şekillendirilmiş tabakalardan oluşur. Su girişini önlemek için temellere yapıştırılabilir veya etrafına (yapısal bir döşeme gibi) yerleştirilebilirler. Binanızın bodrumunu veya çatısını korumak için su yalıtımı, suyun temelinize sızmasını önlemeye ve yapınızı su hasarından korumaya yardımcı olacaktır. Betona su girişini geçilmez hale getirmenin yanı sıra bakımı da kolaylaştıracak su yalıtım membranı eklenir. Su yalıtım membranı, bir yüzeyin üzerine serilmiş ince bir su geçirmez malzeme tabakasıdır. Bu katman süreklidir ve suyun içinden geçmesine izin vermez. Örneğin, düz bir terasta, yapısal levhanın üzerine ve bitiş karolarının altına bir su yalıtım membranı döşenebilir. Bu, suyun yapısal döşemeye sızmamasını sağlayacaktır. Karolar ve membran, suyun çukurlara ve kanalizasyonlara akmasını sağlamak için eğimli bir dolgu malzemesi üzerine döşenmelidir. Karoların üzerinde su birikintisi olarak kalan herhangi bir su, zamanla levhanın içine sızacaktır, bu nedenle su birikintilerinden her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

 

Su Yalıtım Membranı Çeşitleri ve Fiyatları

Bu membranlar, ince su geçirmez malzeme katmanlarından oluşur. Çoğu yaklaşık 2 ila 4 mm kalınlığındadır. Esas olarak 2 tip membran vardır, tabaka bazlı membranlar ve sıvı uygulamalı membranlar. Kendinden yapışkanlı modifiye bitümlü membranlar asfalt, polimerler ve yapışkanlaştırıcılardan oluşur ve mineral stabilizatörler içerebilir. Ürünler fiberglas, polyester veya ikisinin bir kombinasyonu ile güçlendirilebilir. Elementlere maruz kalmak için tasarlanan ürünler tipik olarak mineral granüller, kaplamalar, filmler veya diğer opak yüzey kaplamalarıyla kaplanır. Kendinden yapışkanlı katman, kurulum sırasında çıkarılan bir ayırma filmi veya kağıtla korunur. Kendinden yapışkanlı modifiye bitümlü membranlar genellikle karton kutularda paketlenip saklanır veya opak ambalaj ile korunur. İdeal olarak, bir su yalıtım membranı sağlam, esnek, yırtılmaya karşı dirençli ve elastik olmalıdır, böylece çatlakları örtmek ve aynı zamanda bina ile birlikte hareket edebilir. Membran güneşe maruz kalacaksa UV ışınlarına dayanıklı olmalıdır. Membran, üzerine döşendiği herhangi bir şekli alacak kadar esnek olmalı ve duvarları ve diğer yapı özelliklerini yukarı ve aşağı çevirebilmelidir. Bunlar daha sonra açılır ve sağlam bir yüzeye yatırılır. En yaygın levha esaslı membran türü, bitümlü su yalıtım membranıdır. Bu tür bir membran, sıcak katran bazlı bir yapıştırıcı ile pürmüzler kullanılarak alt tabakaya yapıştırılır.

Su Yalıtım Membranı Satın Al

Bitişik membranlar arasındaki bağlantılar da aynı sıcak yapıştırıcı ile yapılır. Levhalar, su geçirmez bir bağlantı oluşturmak için yaklaşık 100 mm (4 ") üst üste bindirilir.Bazı membranlar, bir sıcak hava tabancasıyla eritilerek ve daha sonra önceden serilmiş levha üzerinde üst üste bindirilerek birleştirilir. Bu tür bir membranla, tabakalar arasındaki bağlantılar kritiktir ve sızıntıyı önlemek için mükemmel bir şekilde yapılmalıdır. Diğer levha bazlı membran türleri, PVC membranlar ve kompozit membranlardır. İkincisi, mukavemet ve yırtılma direnci sağlayan bir kumaş tabana ve direnç sağlamak için kumaşı kaplayan bir kimyasala sahiptir. Bu membranlar, ek yerleri dışında fabrikada üretildiği için kalite açısından tutarlıdır.

membranlar nerede kullanılır?

Membranlar bir binanın aşağıdaki bölümlerinde kullanılabilir:

• teras döşemeleri ve balkonlar üzerinde

• tuvaletlerde  bodrumların altında ve çevresinde

• beton su tanklarında (gıdaya uygun bir membran kullanın)

• yüzme havuzlarında

• peyzajlı beton tabliyelerin üzerinde, toprak ve beton arasında

• Oluklarda

Birlik çatı olarak su yalıtım membranlarını web sitemiz ayrıcalığı ile satın alabilirsiniz. Alacağınız ürün aynı gün içerisinde kargo ile adresinize gönderilmektedir.

Etiketler: ode membranode mebranode membran bursaode mebran bursaçatı yalıtımı mebrançatı yalıtımı membranteras su yalıtımıteras mebranteras membrançatı membransu yalıtım ziftisu yalıtım malzemesieritmeli su yalıtımtaşlı mebrantaşsız mebrantaşlı membrantaşsız membranarduazlı membranarduazlı mebrankumlu mebrankumlu membrandesenli membraneritmeli mebraneritmeli membransu yalıtımı malzemesien kaliteli membranen ucuz membranen ucuz mebran bursaOde Membran Grubuode polimer modifiye bitümlü örtülerode epikon membranode rubin membranode granat membranode opal membranode luna membran

+ Daha Fazla Göster
Hızlı Teslimat
Saat 16:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Müşteri Hizmetleri
Hafta içi 08:00 ile 18:00 Cumartesi 08:00 ile 15:00 0224 251 72 32
Güvenli Alışveriş
Adres bilgilerinizi kaydedin. Güvenli alışveriş yapın.
Kolay İade
Sitemiz üzerinden ya da bizleri arayarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Kısa sürede iadeniz gerçekleştirilir.