+ Filtreler
Ode Starflex 60/25 2" Afk Camyünü Boru (1 Paket 16,8 mt'dir)
ODE
Ode Starflex 60/25 2" Afk Camyünü Boru (1 Paket 16,8 mt'dir)
92.4 TL
Ode Starflex 42/25 1 1/4 Afk Camyünü Boru (1 Paket 26,4 mt'dir)
ODE
Ode Starflex 42/25 1 1/4 Afk Camyünü Boru (1 Paket 26,4 mt'dir)
88.8 TL
Ode Starflex 48/25 1 1/2 Afk Camyünü Boru (1 Paket 22,8 mt'dir)
ODE
Ode Starflex 48/25 1 1/2 Afk Camyünü Boru (1 Paket 22,8 mt'dir)
90 TL
Ode Starflex 76/25 2 1/2 Afk Camyünü Boru (1 Paket 14,4 mt'dir)
ODE
Ode Starflex 76/25 2 1/2 Afk Camyünü Boru (1 Paket 14,4 mt'dir)
96 TL
Ode Starflex 114/30 4'' Afk Camyünü Boru (1 Paket 6  mt'dir)
ODE
Ode Starflex 114/30 4'' Afk Camyünü Boru (1 Paket 6 mt'dir)
120 TL
Ode Starflex 27/25 3/4 Afk Camyünü Boru (1 Paket 36 mt'dir)
ODE
Ode Starflex 27/25 3/4 Afk Camyünü Boru (1 Paket 36 mt'dir)
85.2 TL
Ode Starflex 33/25 1'' Afk Camyünü Boru (1 Paket 30 mt'dir)
ODE
Ode Starflex 33/25 1'' Afk Camyünü Boru (1 Paket 30 mt'dir)
86.4 TL
Ode Starflex 89/25 3" Afk Camyünü Boru (1 Paket 10,8 mt'dir)
ODE
Ode Starflex 89/25 3" Afk Camyünü Boru (1 Paket 10,8 mt'dir)
102 TL

Boru Yalıtım Malzemeleri

Boru İzolasyonları, ısı enerjisi akışını geciktiren, borunun etrafına sarılan malzemeler veya malzeme kombinasyonlarıdır. Boru izolasyonu enerji kayıplarını büyük ölçüde azaltır ve böylelikle enerji maliyetini düşürür. Boru yalıtımı, bir binanın altyapısının hayati bir parçasıdır ve takdir edilmediği kadar yararlıdır. Biraz farklı sonuçlar elde eden çeşitli malzemelerden yapılmış olan tüm boru yalıtım türlerinin temel amacı, bir borunun içeriği ile dış ortam arasında bir bariyer sağlamaktır. Ülkemizin soğuk iklim özelliği, sadece merkezi ana boru hatlarının değil, konutlarda bulunan ısıtma devrelerinin de izolasyonunu zorunlu kılmaktadır. Isı yalıtımı, ısı akışını yavaşlatan veya yavaşlatan doğal veya imal edilmiş bir malzemedir. Üretilen boru yalıtım malzemeleri duvar, boru veya ekipmana veya bunlardan ısı transferini yavaşlatabilir ve duvar, boru, tank veya ekipman gibi birçok şekil ve yüzeye uyarlanabilir. İzolasyon ayrıca sert veya esnek tabakalar, esnek fiber tabakalar, granüler dolgu veya açık veya kapalı hücreli köpük olarak üretilir. İzolasyonu fiziksel ve çevresel hasarlardan korumak ve ayrıca yalıtımın görünümünü iyileştirmek için çeşitli yüzeyler kullanılır.

Boru Yalıtım Malzemeleri Çeşitleri ve Fiyatları

Boruların dış taraflarına yerleştirilen koruyucu yalıtım tabakası yalıtılmamış borular da verimde düşüşe, yoğunlaşmaya, olası donmaya karşı borularınızı koruyacaktır.  Isı yalıtımı, çoğu bina için çok daha büyük bir ihtiyaçtır. Geniş bir uygulama alanına sahip olmasına rağmen, boru yalıtımı genellikle termal veya akustik olarak sınıflandırılabilir.  İzolasyon tek başına borunun donmasını engelleyemese de, borudaki bir ısı izleme sistemi ile birlikte borunun donması için geçen süreyi artırabilir. Bina veya borunun zarar görmesini önlemenin ötesinde, bir binanın enerji verimliliğini artırmak için borularda çok yaygın olarak yalıtım kullanılmaktadır. İster ev ister işletme olsun, herhangi bir binanın iyi yalıtılması gerekir. Maliyet ve performans açısından en iyi çözüm, her biri özelliklerinin en iyi yönlerini sunabileceği yerde ve zamanda kullanılan iki veya daha fazla farklı yalıtımın karışımı olabilir. Tipik olarak, bina kabuğu mimari tipte yalıtım ile yalıtılmıştır; boru tesisatı ve mekanik sistemler de yalıtılmıştır.  Boru yalıtımının son bir uygulaması, bir bina içinden geçen borulardan gelen gürültü seviyelerini düzenlemektir. Boruların iletken doğası, onları özellikle ve bazen istenmeyen bir şekilde, sesi bir binanın bir bölümünden diğerine taşımada usta kılar. Örnekler, borunun her iki ucundan gelen atık su veya mekanik gürültüyü içerebilir. Bu durumda, boruyu yalıtmak ve yüzeyden bir odaya gelebilecek herhangi bir sesi azaltmak için akustik yalıtım kullanılacaktır. Yalıtım ayrıca herhangi bir akustik titreşimin borudan duvar veya zemin gibi başka bir yüzeye gitmesini önlemek için bir tampon görevi görür.

Boru Yalıtım Malzemeleri Satın Al

Bu kadar geniş bir uygulama yelpazesinde, boru yalıtım ürünlerini oluşturmak için birçok farklı malzeme türü kullanılmaktadır. Bazı malzeme türleri bir amaca diğerine göre daha uygundur, bu nedenle yalıtım malzemeleri genellikle termal iletkenlik, su buharı direnci, kalınlık ve yoğunluk performanslarına göre derecelendirilir. Sıhhi tesisat borularınızı uygun şekilde yalıtmak, boruların donmasını önlemenin ötesinde faydalara sahiptir.  Boru izolasyonunun bilinmeyen faydaları arasında, ısı kazancını ve kaybını en aza indirgeme yeteneği en önemlisi olabilir. Su, boru yalıtımı olmayan bir evde sıhhi tesisat hatları boyunca ilerlerken, sıcak su ısı kaybetme ve soğuk su da ısı kazanma eğilimindedir. Boru yalıtımı sağlayın ve aksi takdirde kaçınılmaz olan bu verimsizlikleri büyük ölçüde azaltırsınız.

Birlik çatı olarak, dilediğiniz ölçülerde size boru yalıtım malzemeleri satışını yapmaktayız. Ürünlerimizi satın almak için bize bir telefon kadar yakınsınız. Ödemelerinizi yaptıktan sonra aynı gün içerisinde adresinize kargo ile gönderim sağlıyoruz.

Etiketler: bursa boru yalıtımıafk borufolyolu borucamyünü borutaşyünü boruboru izolasyonupolietilen boru,

+ Daha Fazla Göster
Hızlı Teslimat
Saat 16:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Müşteri Hizmetleri
Hafta içi 08:00 ile 18:00 Cumartesi 08:00 ile 15:00 0224 251 72 32
Güvenli Alışveriş
Adres bilgilerinizi kaydedin. Güvenli alışveriş yapın.
Kolay İade
Sitemiz üzerinden ya da bizleri arayarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Kısa sürede iadeniz gerçekleştirilir.