+ Filtreler
İzocam Taşyünü Ara Bölme Levha 50 Yoğunluk
İZOCAM
İzocam Taşyünü Ara Bölme Levha 50 Yoğunluk
500 TL
Ode Nfaf Yapışkanlı Ses Yalıtım Süngeri Yumurta TB50 (40-10) (200x100 cm)
ODE
Ode Nfaf Yapışkanlı Ses Yalıtım Süngeri Yumurta TB50 (40-10) (200x100 cm)
750 TL
ODE
Ode Nfaf Ses Yalıtım Süngeri Yumurta TB50 (40-10) (200x100 cm)
300 TL
ODE
Ode Nfaf Ses Yalıtım Süngeri Yapışkanlı Düz 40 mm (100X100 cm)
175 TL

Ses Yalıtımı

Gürültü etkilerini azaltmak için mühendisler, mimarlar ve inşaatçılar tarafından kullanılan belirli fiziksel teknikler ve malzemeler bulunmaktadır. Yapı malzemelerinin ses yalıtım özelliği, bir bölme boyunca sesin azaltılabilmesidir. Ses yalıtımı sayesinde içeriden veya dışarıdan gelen sesler önemli ölçüde azaltılabilir. Hangi teknik ve yalıtım malzemelerini kullanmanız gerektiği bina yapısına ve sesin nedenine bağlıdır.  Binanın akustik özelliği, yapı malzemelerinin akustik yapısına ve bitişik yapı elemanlarından sesin nasıl iletildiğine bağlıdır. Gürültü, konut veya mesken amaçlı binalarda rahatsızlık olarak kabul edilen istenmeyen sestir. Binaların iyi akustik özelliğe sahip olması için iyi ses yalıtım özelliğine sahip olması gerekir. Binaların ses yalıtımı, planlamanın ilk aşamalarında dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Yapısal elemanların sağlam kılınması için planlama yapılması dikkate alınan konulardan biridir. Diğeri ise binanın konumlanması gereken alanın planlanmasıdır. Trafiğe oldukça eğilimli bir karayolunun yakınında planlanan bir bina, orada yaşayanlar için yüksek rahatsızlıklara neden olacaktır. Akustik Yapı Ürünleri, ilk inşaat sırasında veya mevcut yapıları yenilerken / yeniden şekillendirirken ses geçirmezlik nitelikleri eklemek için tasarlanmıştır. İster konutta ister ofis ortamında rahat bir yaşam için ses yalıtımı son derece önemlidir. Ses her zaman en zayıf halkayı bulacağından, ses engelleme için derecelendirilmiş yapı ürünlerini kullanmak gürültü seviyelerini önemli ölçüde artırır.

Ses Yalıtımı Modelleri ve Fiyatları

Birlik Çatı olarak, duvarlar, zeminler ve tavanlardan ses aktarımını engelleyen geniş bir yenilikçi ürün yelpazesi sunuyoruz. Ürünlerimizin çoğu gürültüyü durdurmak için bir bariyer görevi görür. Özel alçı levha, yalıtım ve alt döşeme ürünleri, alanları ses geçirmez hale getirerek gürültü kontrolünü büyük ölçüde iyileştirir. Bir alandan gelen gürültünün diğerine sızmasını önlemeye ek olarak, müteahhitlere mekanik sistemlerden gelen gürültüyü yönetmek için seçenekler de sunuyoruz. Isıtma veya klima üniteleri, kanallar veya borular gibi mekanik sistemler gürültüyü titreşimler veya açık alanlar yoluyla iletebilir. Özel kaplamalarımızı, bariyerlerimizi, boru gecikmelerini ve ses yalıtım klipslerini kullanmak gürültünün azaltılmasına ve bina sakinlerinin mutlu olmasına yardımcı olacaktır

Köpük, fiberglas, taş yünü vb. Aşina olduğumuz yalıtım malzemeleri olarak düşünülebilir. Fiberglas malzeme daha yüksek ses yutma özelliği kazanır. Bu malzemeler havadaki ses dalgalarını taşıyan parçacıkların hızını azaltarak sesi emer. Düşük hızda basınç yüksektir. Artık ahşap malzemeler yüksek basınçta daha fazla sesi emiyor. Ses dalgaları, oda sınırlarında daha yüksek basınç kazanır. Bu nedenle sınırların veya duvarların düzenlenmesine özen gösterilmelidir. İkiyüzlü veya üç yüzlü duvarlar gibi çoklu sınırlar için ses dalgaları daha yüksek basınçtadır. İyi bir ses yalıtımını kolaylaştırmak için, yapı elemanlarının malzemelerinin veya iç tasarımın çeşitlendirilmesi ile binaların münferit unsurları iyileştirilebilir. Bu, duvar, pencere, kapı, tavan ve zeminlerden gürültü aktarımını azaltacaktır. Bu aşama ile ilgili yeni ses geçirmezlik konseptleri geliştirilmiştir. Bir duvara ses yalıtımı uygulayarak hem içeriden hem de dışarıdan gelen gürültüyü azaltabilirsiniz. Zeminin altına ses yalıtımı yerleştirmek, özellikle yapı kaynaklı sesleri engellemek için uygundur, ancak bu aynı zamanda havadan gelen sesi de azaltabilir. Polietilen, masif zeminler için sıklıkla kullanılan bir yalıtım malzemesidir.

Ses Yalıtımı Satın Al

İçi boş ahşap zeminlerde, zemin kaplamasının altındaki boşluk cam yünü gibi bir yalıtım malzemesi ile doldurulabilir. Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, üst kattaki komşunuzun katının ses geçirmez olup olmadığına bağlıdır. Ancak yine de tavana ses yalıtımı sağlamayı tercih edebilirsiniz.

Bir asma tavan bu durumda sık görülen bir uygulamadır.

Cam yünü öncelikle ısı yalıtımı için kullanılsa da, bu malzeme mükemmel ses geçirmezlik özelliklerine de sahiptir. Büyük kütle sayesinde çok fazla gürültü emilebilir. Özellikle çatılarda cam yünü, ses yalıtımı söz konusu olduğunda sert yalıtım levhalarından daha iyi bir seçenektir. Bununla birlikte, fiberglas yalıtımın daha fazla boş alan gerektirdiğini dikkate almalısınız. Bu malzeme zeminler, duvarlar ve tavanlar için de kullanılabilir.

Etiketler: ses yalıtımıode ses yalıtımıses yalıtım süngerises yalıtım süngeri fiyatses yalıtım süngeri nedirode ses yalıtım süngeri fiyatses yalıtımı fiyatları bursases kesme malzemesises için yalıtımses yalıtımı için süngersünger, ses yalıtım kalitelises yalıtım bursaode bursa bayises yalıtım ürünlerises yalıtımı nasıl yapılırses yalıtım süngerises izolasyonuses izolasyonu süngerises süngeri fiyatlarıses yalıtım süngeri fiyatlarıtaş yünütaşyünütaş yünü fiyatlarıtaşyünü fiyatları bursataş yünü sestaş yünü ses yalıtımıses yalıtımı taşyünümineralyünümineral yünü,

+ Daha Fazla Göster
Hızlı Teslimat
Saat 16:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Müşteri Hizmetleri
Hafta içi 08:00 ile 18:00 Cumartesi 08:00 ile 15:00 0224 251 72 32
Güvenli Alışveriş
Adres bilgilerinizi kaydedin. Güvenli alışveriş yapın.
Kolay İade
Sitemiz üzerinden ya da bizleri arayarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Kısa sürede iadeniz gerçekleştirilir.