+ Filtreler
Weber PU 2A Poliüretan Sosis Mastik
Weber
Weber PU 2A Poliüretan Sosis Mastik
150 TL
Weber Akrilik Mastik Beyaz 500 gr
Weber
Weber Akrilik Mastik Beyaz 500 gr
30 TL
Weber Silikon Optima
Weber
Weber Silikon Optima
60 TL
Weber Silikon Banyo
Weber
Weber Silikon Banyo
100 TL
Weber Ankraj EA Epoksi Kimyasal Dübel 300 ml
Weber
Weber Ankraj EA Epoksi Kimyasal Dübel 300 ml
160 TL
AKFİX
Akfix Silikon Kahve
40 TL
Weber
Weber Silikonize Akrilik Beyaz 500 gr
30 TL

Silikon ve Mastikler Çeşitleri

İnşaat imalatlarında en sık kullanılan malzemeler arasında silikon ve mastikler bulunmaktadır. Silikon ve mastikler ürünleri bazı dekorasyon ürünlerini yapıştırmak, birbirine bağlamak, kenar ve köşelerini düzeltmek, sızdırma yapma ihtimali olan bölgelerde gerekli yalıtımı sağlamak için kullanılan ürünlerdir. Binalara montajı yapılan pencere, kapı, çatı malzemeleri, bazı noktaları kapatmak için kullanılan aksesuarlar, elektrik aksamları, içeriden yapılan dekoratif yalıtım malzemeleri, mutfak dolabı ve diğer mobilya gereçlerinde, açıklık kalan bölgelerde kullanırlar. Silikon ve mastikler binalarda yapıştırıcı ve derz ürünü olarak sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Sıcak veya soğuk olarak uygulanabilirler. Sıcak veya soğuk kullanıma uygun olarak farklı tabancalarla, veya kendinden tabancalı olan silikon ve mastik ürünler tercih edilebilir. Bu durum tamamen imalatı yapan kişinin kullanım tercihine bağlıdır. Aynı zamanda uygulama yapılacak ürünlerde ne tür silikon ve mastik kullanımı tercih edileceğine ürünün türüne göre karar vermek gerekir.

Silikon ve Mastikler Arasındaki Farklar

Silikonlar genellikle yapıştırma maksadıyla kullanırlar, silikonlar izolasyon alanlarında yapıştırıcı olarak tercih edilirler, mastikler ise dolgu ve izolasyon ürünü olarak tercih edilir. Silikon ürünler kuruldukları zaman elastikiyetini kaybetmez, fakat boyanamaz dolayısıyla boya tutmayan bir üründür. Mastikler ise boyanabilir ürünlerdir. Silikon ile yapıştırma veya dolgu yaparken temiz çalışmamız gerekir zira üzeri boyanamaz. Aynı zamanda suya dayanıklıdır, su gören yerlerde kullanıma uygundur. Mastik ise daha az suya dayanıklıdır. Üzeri sıvı veya boya tutacağı için temiz çalışmaya gerek yoktur veya temiz bir şekilde çalışılamayacak ortamlara daha uygundur. Silikonları banyolarda ve mutfaklarda, mobilya veya banyo malzemesi veya aksesuarı montajında, pencere montajında, kapı montajında Boşluk doldurma veya yapıştırma maksadı ile kullanabilirsiniz. Mastikleri ise bina üzerindeki, boyanmaya elverişli noktaları, imalat hatalarını, mantolama yaparken kullanmanız uygundur.

En iyi silikon

Silikon kullanımında sıcak veya soğuk kullanım mekandaki veya kullanılacak ürün üzerindeki şekile ve kullanım amacına bağlıdır. İzolasyon malzemeleri yapıştırılırken silikon kullanımı sıcak olarak tercih edilmektedir. Hakeza diğer yapıştırma işlemlerinde de silikon kullanımında sıcak kullanım tercih edilmektedir, zira silikon ısıtıldığı zaman yapıştırma görevi görmektedir. Silikon uygulamalarında sıcak kullanım en sık tercih edilen silikon uygulama şeklidir. Bu yüzden silikonun en iyi hali sıcak hale olmakla beraber özellikle izolasyon amacıyla kullanıldığında soğuk olarak da kullanılabilmektedir. Her iki şekilde de doğru bir izolasyon görevi görecektir. Silikon ile yapıştırma yaptığınız zaman yapıştırdığınız materyal her ne olursa olsun zemine, duvar veya tavana sıkı bir şekilde yapışacaktır. Yalnız izolasyon malzemeleri ile değil, plastik veya metal, ahşap veya kumaş yapıştırmada silikon önemli bir göreve sahiptir, tutunduğu yüzeyde leke bırakmaz, özellikle görünmez. Şeffaf olduğu için dekoratif bir üründür. Kendinden tabancalı silikonlar ile uygulama yapabilirsiniz. Veya silikon tabancasına takarak sıcak uygulama da yapabilirsiniz. Her iki şekilde de kolay uygulama sağlamaktadır.

Silikon ve Mastikler Satın Al

Birlik çatı olarak, ihtiyaç duyduğumuz silikon ve mastik ürünlerde en iyi markaları bir araya getiriyoruz. Zorlu yüzeylerde, boşluk doldurma işlemlerinizde, imalat hatalarını düzeltmekte kullanabileceğiniz silikon ve mastikler en iyi markalar arasından özenle seçilmektedir. Silikon ve mastikler ürünlerde Weber ve akfix ürünlerine yer vermekteyiz. Kalitesi dünyaca ünlü olan bu markalar, en uygun fiyat garantisi ve, bol çeşitlilik ile karşımıza çıkıyor. Dilerseniz 1 adet dilerseniz ihtiyacınız olan kadar çok satın alabilir, stok garantisi sayesinde daha sonra yeniden sipariş verebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme ve kredi kartına taksitlendirme garantisi ile kolay alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Etiketler: silikonmastikçekomastikweber puweber pu 2aşeffaf silikonsiyah silikonbeyaz silikonbanyo silikonsilikon tabanca,

+ Daha Fazla Göster
Hızlı Teslimat
Saat 16:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Müşteri Hizmetleri
Hafta içi 08:00 ile 18:00 Cumartesi 08:00 ile 15:00 0224 251 72 32
Güvenli Alışveriş
Adres bilgilerinizi kaydedin. Güvenli alışveriş yapın.
Kolay İade
Sitemiz üzerinden ya da bizleri arayarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Kısa sürede iadeniz gerçekleştirilir.