Oto Ses ve Isı Yalıtım Malzemeleri

Oto Isı Ses YalıtımıGelişen teknolojiyle artık daha donanımlı olan otomobiller yakıt tasarrufu kaygısıyla daha ince sac kullanımdan dolayı ilave ısı ve ses yalıtımı için müdahale gereksinimi duyarlar. Ses emici özelliği olmayan bu malzemeler hem dışarıdan gelen sesi hem de aracın içerisinde ki sesi yalıtma hususunda oldukça başarısızdırlar.

Oto ses yalıtım malzemeleri sıfır araçlarda bile önemli bir gereksinimdir artık. Aracın içerisinde yolcuklarda oluşabilecek konfor kaybını gürültü kirliliğini önlemek adına oto ses yalıtımı yapılmaktadır. Aynı şekilde ısı kaybına neden olan bu durum konforlu bir yolculuk için extra bir önlem olarak oto ısı yalıtımını gerekli kılmaktadır.

İkinci el araçlarda ise oto ısı ve ses yalıtımı ayrı bir önem taşımaktadır. Kullanılacak malzemeye göre değişse de yapılan yalıtımın kalitesine göre aracın değeri yükselecektir. Test sürüşünde yaşanan konfor alıcıyı ikna da önemli rol oynar. Bu noktada kullanılan malzemenin kalitesi ön plana çıkmakla birlikte doğru uygulama da mühimdir. Yapılarda da kullanılan benzer ürünlerin %65 lere varan gürültüyü engelleme imkanına bakarak başarılı bir sonuç elde etmek mümkündür.

Uzun araç yolculuklarında motorun sesi ve yoldan kaynaklı sesler yolculuğu çekilmez kılabilmektedir. Doğru oto ses yalıtımı ile bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Aracın içine ve bagajın yan panellerine içeriden uygulanan ses emici plakalar ile birlikte kullanılacak yalıtım bantları ve süngerler oto ses yalıtımını tamamlayacaktır.

Birlik Çatı olarak sizlere hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı oto ısı ve ses yalıtım ürünlerini sunuyoruz. Online siparişinizi oluşturup kargo ile teslim alabileceğiniz ürünlerimizi aracınıza uygulayarak oto ısı ve ses yalıtım sağlayabilirsiniz.

Ode R-Flex Levha 9 MM Yapışkanlı (1 M²)                      Ode R-Flex Levha 6 MM Folyolu Yapışkanlı (1 M²)                Bitüself 10 cm Kırmızı Su Yalıtım Bandı           Bitüself 30 cm Alüminyum Su Yalıtım Bandı

          Ode R-Flex Levha 6 MM Folyolu Yapışkanlı (1 M²)               Bitüself 10 cm Kırmızı Su Yalıtım Bandı          Bitüself 30 cm Alüminyum Su Yalıtım Bandı

Gelişen teknolojiyle daha donanımlı araç üretmek mümkün olmuştur. Yenilenen her cihaz veya yapı aracın kütlesinin daha da artmasına ve bu sebeple araç performansının düşmesine sebep olmaktadır. Araca eklenen her ağırlık tüketiciyi yakıt tasarrufundan bir adım daha uzaklaştırmaktadır. Bu yüzden artık daha donanımlı olan otomobillerde yakıt tasarrufu ve performans kaygısı sebebi ile daha ince sac materyaller kullanılır. İnce sac materyaller ile araçların kütlesinin azaltılması planlansa da bu materyaller yalıtım konusunda sorun oluşturmakta ve ilave ısı ve ses yalıtımı için müdahale gereksinimini ortaya çıkarmaktadır. Ses emici özelliği olmayan bu sac malzemeler hem dışarıdan gelen sesi hem de aracın içerisindeki sesi yalıtma konusunda oldukça başarısızdırlar. Araç kullanım konforunu artıran şeylerden belki de en önemlisi fazla gürültüye ve soğuğa maruz kalmadan seyahat edebilmektir. Bu bağlamda hem yolcuların konforunu hem de aracın performansını korumak açısından oto ses yalıtımı ve oto ısı yalıtımı bir gereklilik haline gelmiştir.

Oto ses yalıtım malzemeleri sıfır araçlarda bile konforu artıracağı için önemli bir gereksinimdir. Aracın içerisinde, yolculuk esnasında oluşabilecek konfor kaybını ve gürültü kirliliğini önlemek adına oto ses yalıtımı yapılmaktadır. Oto ses yalıtımı kaput, kapılar ve aracın dış cephesi ile ilişkide olan bölgelere uygun yalıtım materyali konularak yapılan bir işlemdir.

Aynı şekilde ısı kaybına neden olan ince sac kullanımı, konforlu bir yolculuk için ayrıca bir önlem olarak oto ısı yalıtımını gerekli kılmaktadır. Otomobillerde ısı yalıtımının varlığı klima kullanımı gereksinimini azaltacaktır. Araçta klima kullanımı motorun devrini etkileyeceği için ısı yalıtımının varlığında klimaların daha az kullanılması otomobilinizin performansında da artışa sebep olacaktır. Ayrıca klimalar araçtaki yakıtı tükettiği için ısı yalıtımı varlığında yakıt tasarrufuna da katkı sağlanacaktır.

İkinci el araçlarda ise oto ısı ve ses yalıtımı ayrı bir önem taşımaktadır. Kullanılacak malzemeye göre değişse de yapılan yalıtımın kalitesine göre aracın değeri yükselecektir.  Test sürüşünde yaşanan konfor alıcıyı ikna da önemli rol oynar. Bu noktada kullanılan malzemenin kalitesi ön plana çıkmakla birlikte doğru uygulama da mühimdir. Kaliteli ürünler kullanılmalı ve bu ürünler yalıtımın en etkili olacağı bölgelere uygulanmalıdır. Yapılarda da kullanılan benzer ürünlerin %65lere varan gürültüyü engelleme imkanına bakarak başarılı bir sonuç elde etmek mümkündür.

Uzun araç yolculuklarında motorun sesi ve yoldan kaynaklı sesler yolculuğu çekilmez kılabilmektedir. Bazen çevreden gelen sesler yüzünden araç içerisindeki müzik dahi duyulmayabilmektedir. Doğru oto ses yalıtımı ile bu gibi durumlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Aracın içine ve bagajın yan panellerine içeriden uygulanan ses emici plakalar ile kullanılacak yalıtım bantları ve süngerler oto ses yalıtımını tamamlayacaktır. Böylece yolun yapısından kaynaklanan herhangi bir gürültü rahatsız edici seviyeye ulaşmayacak ve oluşan bu sessiz ortam yolculuğunuzu konforlu kılacaktır. Ayrıca araç içi müzik sistemini kullanırken araç dışarısına çıkacak olan ses de büyük ölçüde azaltılacaktır. Sessiz bir yolculuk için ses yalıtımı şart olsa da doğru lastik seçimi, araç bakımının düzenli yapılması gibi durumlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylece yolcuların konforu bir hayli artmaktadır.

Birlik Çatı olarak sizlere hem uygun fiyatlı hem de kullanışlı oto ısı ve ses yalıtım ürünlerini sunuyoruz. Aracınızın performansı ve sizin konforlu bir yolculuk yapmanız için gerekli olan en uygun malzemeleri hızlı bir şekilde sizlere iletiyoruz. Online siparişinizi web sitemiz üzerinden oluşturabilir ve kargo ile teslim alabileceğiniz ürünlerimizi aracınıza uygulayarak oto ısı ve ses yalıtım sağlayabilirsiniz

Hızlı Teslimat
Saat 16:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Müşteri Hizmetleri
Hafta içi 08:00 ile 18:00 Cumartesi 08:00 ile 15:00 0224 251 72 32
Güvenli Alışveriş
Adres bilgilerinizi kaydedin. Güvenli alışveriş yapın.
Kolay İade
Sitemiz üzerinden ya da bizleri arayarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Kısa sürede iadeniz gerçekleştirilir.