Ses Yalıtımı Yapılması

Varoluşumuzun ayrılamaz bir maddesi de sestir. Ses dalgaları, atomik parçacıklar arasında meydana gelen titreşimler ile ortaya çıkar. Bu titreşimler kinetik enerjiden ses enerjisine dönüştürülür. Ses dalgalarının yayılmasını sağlayan bu enerjidir.

Ses Yalıtımı Yapılması

Her ne kadar kullanım alanı geniş olsa da, zaman zaman bu enerjiden rahatsızlık duyabiliriz. Bir aletin motorunun gürültüsü, bir müzik stüdyosundaki dış gürültü, ortak bir daireden gelen gürültü gibi sesler duymak istediğimiz sesler değildir. Bu yüzden, bu irite edici sesi en aza indirgemek veya tamamen kesmek için ses yalıtımı yaptırmaya ihtiyaç duyarız. Ses enerjileri yayılma biçimi olarak dalgalardan oluştuğu için, kırılıp yansıma eğilimindedirler. Tamamen engellenemeseler de, büyük ölçüde azaltılabilirler.

Bir tür ses yalıtımı, çoğu endüstriyel ve ev binası için normdur. Neresi olduğu fark etmeksizin, günümüz modern binaları, sahip oldukları akustiği kontrol edebilecekleri bir biçimde tasarlanmışlardır. Eğer tasarı size yeterli ses yalıtımını sunmuyorsa,  bu yalıtımı kendiniz sağlayabilmeniz için birtakım işe ihtiyacınız var. Bu noktada Birlik Çatı size en ideal ses yalıtım malzemelerini sunuyor.

Ses Emici Sünger

Ses emici süngerler, tipik olarak, ses engelleyen muadillerinden daha yumuşak ve daha hafiftir. Bu açık ve esnek hücre yapısı, doğal bir ses dalgası emici görevi görür ve seslerin duvarlar, zeminler ve tavanlar gibi sert yüzeylerden yankılanmasını önler. Bu işlemi yaparlarken, hazır bulunan ses enerjisinin ısıya dönüştürülmesini sağlarlar. Bu şekilde ses, odaya tekrar dönüşünü gerçekleştiremez.

Akustik ses yalıtım süngerleri, nasıl kullanıldığına bağlı olarak, bu sünger türü bir odadaki akustiği de iyileştirebilir. Titreşimleri ses kalitesini iyileştirecek şekilde değiştirmek için piramit veya dilediğiniz şekilde kesilmiş ses emici sünger kullanılabilir. Buna verilebilecek en güzel örneklerden biri ise, gözle görünür şekilde duvarları saran ses emici süngerlerle kaplı müzik kayıt stüdyolarıdır.

Taş Yünü

Taş yünü, daha sessiz, daha üretken ortamlar yaratmanıza yardımcı olmak için mükemmel gürültü azaltma ve ses emilimi sağlar. Taş yünü çürümez veya küf, mantar veya küf oluşumunu desteklemez. A1 sınıfı hiç yanmaz ve yangına dayanıklıdır. Buna ek olarak taş yünü, yangını kontrol altına almak ve yayılmasını önlemek için çalışır. Hafif ve kurulumu kolay bir malzemedir. İki bina arası ses yalıtımı için taş yünü kullanımı oldukça önemlidir? Yapılarda duvar arası ses yalıtımı? Komşudan gelen sesin gürültünün azaltılması nasıl yapılır? Ses geçiren duvara ne yapılır? Dışarıdan gelen gürültü nasıl engellenir? Ortak komşu duvar ses yalıtımı nasıl yapılır? sorusunun cevabı, bina inşası sırasında duvar arasına taş yünü konulması veya sonradan duvar yüzeyine taş yünü kullanılması ile çözülebilir.

Hızlı Teslimat
Saat 16:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoda.
Müşteri Hizmetleri
Hafta içi 08:00 ile 18:00 Cumartesi 08:00 ile 15:00 0224 251 72 32
Güvenli Alışveriş
Adres bilgilerinizi kaydedin. Güvenli alışveriş yapın.
Kolay İade
Sitemiz üzerinden ya da bizleri arayarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Kısa sürede iadeniz gerçekleştirilir.